Не зважаючи на вид гранул і із якого матеріалу вони виготовлені, повинні мти рівну, глянцеву і гладку поверхню, не має бути тріщин і або вздуття (це свідчить про іх щільність). Стандарта довжина пелети може бути від 10 до 50 мм, а в діаметрі - 4, 6, 7, 8, 10, 12 мм. Вологість пелети складає 7-10%, це дозволяє іх використовувати в піролізних котлах (тільки після невеликих доопрацювань котла). Цільність гранул складає 1,5, тому, пелета тоне в воді.

Теплотворна здатність 1 кг пеллет = 5 кВт * год (правда, тут не варто забувати про ККД того пристрою, де Ви їх спалюєте, і насправді ця цифра менша), що приблизно в 1,5 рази більше ніж у дров. Досить приблизно, але вельми образно можна сказати, що вміст енергії в одному кілограмі пелет дорівнює енергії, що міститься в половині літра рідкого палива. І цей кілограм не розіллється по Вашому будинку, забруднюючи і залишаючи після себе неприємний запах, і не вибухне від випадкової іскри.

Гранули із деревини

Отримують шляхом переробки деревних відходів (опіл, тріска, горбиль, нізкотоварная деревина, баланс, концевики, обрізки та інші); загальноприйнято поділяти пелети на 2 типи:промислова (сіру) гранула - має коричневий або сіруватий відтінок від світлого до темного насиченого, це обумовлено включенням в переробляє сировину кори, гілок або воно залежане. Характеризується підвищеним рівнем зольності, мінімальним рівнем калорійності і теплотою згоряння та побутову (білу) гранулу, світлого, кремового кольору, має солодкуватий запах, виробляють виключно зі свіжого (не вологого), ще краще, якщо з сухого опилу, вологістю не більше 14 %, без сторонніх домішок (кора, гілки). Характеризується низьким рівнем зольності, максимально високим рівнем калорійності і теплотою згоряння.

Використання і застосування гранули з деревини дуже різне:

Рослинні гранули

Виробляють з відходів сільськогосподарскої переробки (солома, лузга соняшника, лушпиння і лузга інших сільгосп культур, відходи круп'яного виробництва і т.д.). Застосовуються в якості палива, причому за своїми властивостями не набагато поступаються гранулам з деревини, а по тепловіддачі в деяких випадках навіть перевершують (гранула з лушпиння гречки). Але незважаючи на це, рослинні пелети застосовуються тільки в промислових котлах через підвищену зольності.

Гранули з торфу

Застосовується в якості палива промислового призначення, але через підвищену зольності не користуються великим попитом, ніж деревинні або рослинні гранули. Крім відношення їх до альтернативних джерел енергії, у даної гранули широке коло використання та застосування:

Гранули з курячого посліду

Такая гранула - це високоякісне органічне добриво, що містить в собі всі необхідні для живлення рослин елементи, до того ж, в сприятливій кількості і поєднанні. Також, останнім часом, її все частіше починають практикувати в якості палива для місцевого застосування в котельнях газових установок. 


Наше біопаливо

 • Світла пелета в мішку (15 кг.)

  Пелети (або паливні гранули) Екотоп є 100% натуральними і виробляються з відходів продуктів лісової промисловості. Наші пелети виробляються тільки з необробленої деревини і не містять ніяких зв'язуючих еллементів.

  Перейти »

 • Пелета в контейнері Гран Бег (500 кг.)

  Гран Бег - це зручний контейнер для зберігання і розподілу пелет (гранули з деревини). Унікальная пропозиція по доставці пелет, яка дозволяє отримати 500 кг єкологічно чистого палива.

  Перейти »

 • Брикети Екотоп (RUF)

  Прессованные древесные брикеты ЭКОТОП (RUF) являются 100% натуральными и производятся из отходов переработки продуктов лесопилок и деревообрабатывающей промышленности. Это опилки и щепа лиственных пород дерева.

  Перейти »